Här är vi på Jergo, hör gärna av dig!

Magnus Runesson
VD

Magnus Runesson

Civilingenjör, Arbetat på Jergo sedan 1996, VD sedan 2003. Specialområden: Efco, Maus, EST, Tentec, Climax, Gerima

+46 (0)42 36 21 05
+46 (0)705 82 10 99

magnus.runesson@jergo.se

Mathias Olsson
Försäljningschef

Mathias Olsson

Utbildad inom flottan (yrkesofficer), Arbetat på Jergo sedan 2001, Försäljningschef sedan 2003, Specialområden: EST, Axxair

+46 (0)42 36 21 12
+46 (0)705 82 23 69

mathias.olsson@jergo.se

Jonas Jeppsson
Försäljningsingenjör

Jonas Jeppsson

Utbildad inom styr och reglerteknik, Arbetat på Jergo sedan 2006, Säljare sedan 2013, Specialområden: Protem , Mirage, Tentec, Atlas Copco, Climax, Gerima

+46 (0)42 36 21 06
+46 (0)705 82 82 38

jonas.jeppsson@jergo.se

Elisabet Frankenius
Projektchef

Elisabet Frankenius

Kandidatexamen inom kemi, Arbetat som projektchef sedan 2014, Specialområde: Projektledning med järnhand

+46 (0)42 36 21 04
+46 (0)705 82 61 11

elisabet.frankenius@jergo.se

Lars Wingren
Specialist

Lars Wingren

"Problem löser vi direkt - Mirakel tar en timme längre", Arbetat på Jergo sedan 1995, Senior Machining Specialist på on-site, Specialområde: On-site

+46 (0)42 36 21 14
+46 (0)705 82 06 01

lars.wingren@jergo.se

Tony Ohlsson
Projektledare/ IT-ansvarig

Tony Ohlsson

IT-ansvarig och projektledare, Arbetat på Jergo sedan 2003, Specialområde: On-site, Konstruktions-arbete i CAD

+46 (0)42 36 21 03
+46 (0)705 82 04 99

tony.ohlsson@jergo.se

Christer Nilsson
Servicetekniker

Christer Nilsson

Utbildad på verkstadskola, Arbetat på Jergo sedan 2015, Specialområde: Service av våra hyresmaskiner samt kalibrering av momentverktyg

+46 (0)42 36 21 15

christer.nilsson@jergo.se

Åsa Runesson
Administration/Ekonomi

Åsa Runesson

Utbildad lärare men arbetar sedan 2012 på Jergo, Sysslar i huvudsak med personalfrågor och ekonomi.

+46 (0)42 36 21 01
+46 (0)705 36 21 02

asa.runesson@jergo.se

Cecilia Engström
Ekonomichef

Cecilia Engström

Civilekonom, Arbetat på Jergo sedan 2006, Specialområde: Intrastatredovisning och tullfrågor

+46 (0)42 36 21 08
+46 (0)736 83 99 90

cecilia.engstrom@jergo.se

Ulf Henriksson
Försäljningsingenjör

Ulf Henriksson

Lång erfarenhet av försäljning mot underhållsindustrin. Arbetat på Jergo sedan 2016. Specialområden: Atlas Copco, Tentec, BoltCheckPro, allmänhydraulik

+46 (0)42 36 21 09
+46 (0)705 82 18 18

ulf.henriksson@jergo.se

Du når oss på +46(0)42-362110